Kuplerájok, gyanús üzelmek, mutyiban kijátszott munkák, eltitkolt szerződések, lakásmaffia, kormányközeli cégek által uralt sötét birodalom - ilyen otthont épít a kerületi vezetés.
Lévai István Zoltán, a XVIII. kerületi FIDESZ frakcióvezetője sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy a kerületben kipattant botrányos ügyek kivizsgálására a kerületi ellenzék felállította a “Sötét Ügyek Hivatalát”.
Kerületünk eddigi botrányos ügyei mellett végső soron a mai Magyar Nemzetben megjelent, a XVIII. kerület egy újabb botrányos ügyét feltáró cikk robbantotta ki a “Sötét Ügyek Hivatalának” létrejöttét. A jelek szerint a kerületben már nem csupán önálló botrányokról, hanem ezek szerint botránysorozatról van szó.
"Kuplerájok, gyanús üzelmek, mutyiban kijátszott munkák, eltitkolt szerződések, lakásmaffia, kormányközeli cégek által uralt sötét birodalom lett a kerületből az elmúlt években" - fogalmazott sajtótájékoztatóján a helyi Fidesz frakcióvezetője.
A Fidesz - mint mondta - elutasítja "a durva jogsértéseket", "a kiskirályi mentalitást", és "a folyamatos provokációt", ezért döntött "az állampolgárok által támogatott és igényelt hivatal felállítása mellett".
A hivatal céljáról szólva Lévai azt mondta: összegyűjteni "minden sötét és piszkos ügyet, azok részleteit, jogi vonatkozásait, megakadályozva ezzel, hogy a történteket az érintett városvezetők a szőnyeg alá seperhessék".
A Fidesz demonstrálni fogja, hogy elég volt az elmúlt évek rablógazdálkodásából, és minden erejével azon lesz, hogy az ügyekért felelős városvezetők, elsősorban Mester László polgármester és Szaniszló Sándor alpolgármester, átadják a kerület elől elrejtett információkat és viseljék a felelősséget" - jelentette ki.
Hozzátette: az összegyűjtött információkkal a nyomozóhatóságok és az igazságszolgáltatás munkáját kívánják segíteni.
Mint elmondta, több ügyben is bírósági feljelentés született, illetve rendőrségi, ügyészségi nyomozás zajlik.
Lévai István Zoltán az elmúlt időszak botrányait felidézve kifejtette: a polgármesteri hivatal asszisztenciája mellett lakásmaffia működött a kerületben, kétes körülmények között váltottak szolgáltatót a közétkeztetésben, nyilvánosházat működtettek egy önkormányzati intézményben, illetve több gyanús szerződést is kötöttek.
Ezt példázza a Magyar Nemzet mai írására is, amely szerint az önkormányzat és az önkormányzat cégei két év alatt százmillió forint értékben kötöttek tanácsadói szerződéseket a Political Capitallal és annak holdudvarába tartozó társaságokkal.