Kardos Gábor, Pásztor János és barátai szervezésében életre kelt Madách filmklub (a kerületi Polgárok Házában, Üllői út 517.) soron következő filmje a „Tibetben a lélek”, Tibet misztikus világának bemutatása.
Május 17-én 17.00 órai kezdettel várjuk a klubtagokat és az új érdeklődőket!
Ajánló a Filmhez:
Tolvaly Ferenc
- TIBETBEN A LÉLEK - Az út folytatódik
„Az úton, ha elszántak vagyunk, rátalálhatunk arra, ami minket valóban egyedivé és helyettesíthetetlenné tesz… A végéhez viszont, ami a kezdet, csak szenvedéssel, küzdelemmel teli úton lehet megérkezni. Mert nem az út nehéz. A nehézség maga az út.” – ezekkel a mondatokkal zárul Tolvaly Ferenc tavaly megjelent, nagysikerű regénye, az El Camino – Az út. S valóban. A Santiago de Compostelába vezető zarándokút egyszerre jelent végcélt és kezdőállomást abban a nagy utazásban, amelyre az író vállalkozott. Hiszen az út folytatódik…
A második állomás a mágikus-misztikus Tibet, az úti cél pedig a Kailasza, a keleti vallások legszentebb hegye. Tolvaly Ferenc öt hetet töltött Tibetben. Időnként olyan veszélyes helyeken járva, ahová jó néhány, fizikailag és mentálisan felkészületlen zarándok a legnagyobb igyekezete ellenére sem jutott el; s olyan csodákat átélve, mintha a nomádok sátrában gomolygó füst táncoló démonokat rajzolt volna a levegőbe. Vándorolt ötezer méter fölötti magasságban, hóborította kietlen pusztaságban, dacolva porral, széllel, az éjszakai hideggel és a nappali forrósággal, míg végül rátalált valódi úti céljára, a Csendre, amely visszavezette önmagához, és választ adott a kérdéseire.
A fájdalmasan szép, erőpróbáló és lélekemelő utazás élményanyagából négy mű született: Tibetben a lélek regényben, képes albumban, filmen és CD-n.
A regény – A spirituális utazás. Két, a világ különböző kultúráiból érkező, sebzett lelkű ember találkozik a mindkettőjük számára titokzatos Tibetben. Veszélyekkel teli zarándokútjukon egy fiatal buddhista szerzetes kíséri a férfit és a nőt, miközben beavatja őket Tibet vallási, kulturális és társadalmi titkaiba. Az olvasó szinte útitársként tanúja lehet, hogy a regény főszereplői hogyan merülnek el a misztikus világ varázslatában, és végül hogyan találnak vissza önmagukhoz.
Az album – Az út képekben. Fotókból és a helyszínen megfogalmazott gondolatokból összeállított útinapló. A varázslatos utazás mérföldkövei: misztikus tájak, ősi templomok, mélytekintetű emberek. Pillanatképek: lenyűgöző látvány ihlette fotók és hirtelen felbukkanó vagy meditáció során született gondolatok gyűjteménye.
A film – A zarándokút belső és külső állomásai. A saját belső útját kereső emberről szól, akinek zarándokútját szentélyek, misztikus tájak övezik. A film nézői találkozhatnak Tibet csodáival, és láthatják azt a világot, amelyet a tibetiek megteremtettek önmaguk számára, mélyen önmagukban.
A CD – Tibet világa a lélek nyelvén, a zene pillangószárnyain. Olyan, mintha egy tó párolgó felszínére írták volna a kottát. A lélekre. A tibeti misztika, a kolostorok szerzeteseinek mantrázása és a nomádok ősi dalai ihlették meg az alkotókat, az Amadinda Együttest és Márta Istvánt.
És gondoljunk megindult szeretettel nagy világutazónkra, Körösi Csoma Sándorra, akinek április 4-én, éppen a „Kurultáj 2008 – Az Új Szövetség” vetítésének napja előtt ünnepelhettük születésnapját, maga is ide, erre a Földre igyekezett. Kereste, kutatta minden idegszálával szeretett népe, magyarsága eredetét. Közel járt hozzá. Ugyan a nagy célt el nem érhette, de alkotómunkája – hatalmas műve, Tibeti szótára – megnyitotta az utat ennek az ősrégi magaskulturának újra felfedezésére, segítette népünk elismertségének mélyítését.
Tolvaly Ferenc és szerzőtársai a 2006. évben:
-- Csepregi Miklós,
-- Balog Gábor,
-- Márta István,
-- Rácz Zoltán és az Amadinda Ütőegyüttes
Mindenkit várunk szeretettel:
Kardos Gábor
Pásztor János
és barátai